SOAR Ermenice Kursları

Son yıllarda Ermenistan’dan yüzlerce çocuk evlat edinilmiştir. Bazı çocuklar Ermeni olmayan ailelerce evlat edinilmiştir ve bu çocuklar bir Ermeni okuluna veya Ermeni kilisesine uzak yerlerde yaşamaktadır. Ermenicenin bu çocukların etnik kimliği üzerindeki önemi düşünülerek geliştirilen SOAR Ermenice Kursları 2015 yılının Temmuz ayından beri faaliyetlerini sürdürmektedir. Bu program Ermenistan’dan evlat edinilen ve şuan diasporada yaşayan çocuklara başlangıç ve orta düzeyde dil eğitimi sunmaktadır. SOAR Ermenice Kursları hem Doğu Ermenicesi hem de Batı Ermenicesi dillerinde eğitim vermektedir. Online olarak yürütülen bu dersler çocuklara, onların ailelerine ve Ermeni diline ilgi duyan herkese dil eğitimi imkanı sunmaktadır.

SOAR Ermenice Kurslarına katılan öğrencilerin hazırlamış olduğu videoları BURADAN izleyebilirsiniz.

EĞİTMENLER

Benim adım Amalya. Yüksek lisansımı dilbilim üzerine yaptım. 2010 yılından beri Ermenistan’ın Lori bölgesindeki bir okulda Ermenice dersleri veriyorum. Öğretmenliğin yanı sıra, okulumuzda uygulanan metodolojilerin gelişimine yönelik çalışmaları yakından takip etmekteyim. 2007-2008 yılları arasında Letonya’da katılmış olduğum bir değişim programında öğrendiğim yöntemlerle dezavantajlı öğrencilere dersler vermekteyim. İki senedir SOAR bünyesinde Ermenice dersleri veriyorum. Bu programın bir parçası olmak benim için son derece mutluluk verici bir deneyim olmuştur.

İsmim Sona. Erivan Brusov Devlet Diller Üniversitesi İtalyanca bölümünden mezun olarak 2015 yılında yüksek lisans çalışmamı tamamladım. Serbest çevirmenlik yapıyorum. Şuan ünlü Ermeni sanatçı Rafael Megall ve İtalyan sanat eleştirmeni Demetrio Paparoni için tercümanlık yapıyorum. Aynı zamanda da SOAR bünyesinde Ermenice dersleri veriyorum. Ermenice, İtalyanca, İngilizce, Rusça, Fransızca ve İspanyolca dillerini biliyorum. Daha önce Çin’de İngilizce öğretmenliği yaptığım için çok az Çince biliyorum.

Ermenice kurslarına kayıt yaptırmak için lütfen aşağıdaki formu doldurun.

Dersler haftada bir kez yapılır. Ders süresi çocuklar için 40 dakika olup, yetişkinler için 60 dakikadır.

Kurs ücretleri aşağıdaki gibidir:

Bahar Dönemi:

Yaz Dönemi:

Güz Dönemi:

7 Şubat 2021 – 22 Mayıs 2021: 375 Amerikan Doları (15 ders)

6 Haziran 2021 – 28 Ağustos 2021: 300 Amerikan Doları (12 ders)

12 Eylül 2021 – 4 Aralık 2021: 300 Amerikan Doları (12 ders)

SOAR Ermenice Programına Katılanlar

Herkese merhaba,

Ben Sona. Altı dil biliyorum ve yeni diller öğrenmek için sabırsızlanıyorum.

Yeni bir yabancı dil öğrenmek benim için bir hobi. Kabul ediyorum, bu kolay bir şey değil. Bunun için fedakarlık ve yüksek motivasyon gerekiyor. Ama eminim bunu eğlence olarak yapan tek kişi ben değilimdir 😊 Yeni bir dil öğrenmek eminim sizin için kesinlikle eğlenceli ve faydalı bir süreç olacaktır.

Peki hangi dili öğrenmelisiniz? Size Ermenice öğrenmeyi tavsiye ediyorum! Bu dili öğrenmek için pek çok güzel sebep var. 5 yıl önce SOAR bünyesinde online olarak Ermenice öğretmeye başladım.

Bu tanıtım yazısını kısa tutacağım çünkü bunun yerine öğrencilerimin sizler için hazırladığı kısa videoları sunuyoruz. Gerçekten izlemeye değer. Son olarak şunu eklemek istiyorum: öğrencilerimi çok seviyorum ve onlarla gurur duyuyorum. Her birine SOAR bünyesinde Ermenice derslerine katıldığı için teşekkür ediyorum. Ayrıca, bu kursu mümkün kılan George Yacoubian’a özel olarak teşekkürlerimi iletiyorum.

SOAR Ermenice kursları ile ilgili daha fazla bilgi almak için her zaman benimle iletişime geçebilirsiniz. Sorularınızı yanıtlamaya hazırım.

Sevgilerimle,

Sona